Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volební program

 

pats1200.png

V současné době reflektujeme podněty občanů Rumburka. Na základě připomínek, postřehů a přání - bude v průběhu srpna 2018 tvořen Volební program.

              e-mail určený pro náměty občanů: rumbursti-patrioti@seznam.cz

 

Našim cílem je - naslouchat občanům  !   yes

 

Předběžné cíle:

- Převod Lužické nemocnice a polikliniky, a.s.  pod  Krajskou zdravotní, a.s.narovnání vyhrocených vztahů s Ústeckým krajem a Krajskou zdravotní, a.s. ( jsme si vědomi současného nepříznivého a odmítavého stavu, který je deklarován ze strany Ústeckého kraje a Krajské zdravotní, a.s. , přesto bychom se chtěli pokusit co nejvíce přiblížit v jednání do doby - léta 2017, kdy byl Ústecký kraj  ochoten se bavit o podmínkách převodu)  

(pokud by se podařil zmiňovaný převod pod Krajskou zdravotní, a.s. činila by pro město - roční úspora cca 30mil až 40mil Kč)

- Zredukovat od roku 2022 počet zastupitelů města z 23 na 21 myslíme si, že pro město Rumburk (cca 11 tis obyvatel) by byl dostačující počet zastupitelů 21 (v současné době 23)Např. ve městě Varnsdorf (cca 15,5 tis obyvatel) je počet zastupitelů 21.  

 / úspora finančních prostředků v korespondenci s odměnami, které jsou vypláceny zastupitelům města /

- Od března 2019 Rumburské noviny do každé poštovní schránky zdarma - ve městě Rumburk je cca 4.500 schránek - zastáváme názor, že by si rumburští občané zasloužili být plně informováni prostřednictvím Rumburských novin, které by měly být distribuovány našim občanům zcela ZDARMA.  

/ nyní město Rumburk vydává přibližně 2000 výtisků - nákladovou ztrátu by šlo z velké části vykompenzovat inzercí, která by se dle našeho očekávání výrazně zvýšila a to především z důvodu kompletní dostupnosti novin /

 

V současné době vyčkáváme na podněty občanů  -  hotový volební program bude zveřejněn v polovině září 2018.